Okolica

Osada Gubałówka - romantycznie i aktywnie

"Osada Gubałówka" położona jest w miejscu, z którego mamy piękny widok na Tatry i Giewont. Lokalizacja na szczycie Gubałówki gwarantuje nam swobodę w korzystaniu zimową porą z wyciągu narciarskiego "Polana Szymoszkowa", który znajduje się kilka minut piechotą od naszego apartamentu.

W pobliżu jest również asfaltowa ścieżka spacerowa pomiędzy Gubałówką a Butorowym Wierchem, którą możemy przejść pieszo lub skorzystać z bryczki konnej kursującej po tej trasie, a następnie zjechać do Kościeliska wyciągiem krzesełkowym.

W najbliższej okolicy nie zabraknie również regionalnych restauracji, dla najmłodszych niewątpliwą atrakcją będą: park linowy lub zjeżdżalnia grawitacyjna a dla amatorów mocnych wrażeń zimą otwarta jest wypożyczalnia skuterów śnieżnych.

Rezydencja Gubaówka - okolica-1-

fourth divBody
Propozycja dla naszych gości
Samemu i z rodziną
fourth divBody
otoczenie 2-8

Plac targowy pod Gubałówką

Góralski ser "oscypek" to najczęściej kupowany produkt w Zakopanem. Stragany oferujące oscypki znajdziemy np. na placu targowym pod Gubałówką.

otoczenie 2-6

Szlak dookoła Tatr

Jest to wspólna słowacko-polska inwestycja liczącej ponad 250 km pętli dookołat Tatr z trasami rowerowymi, narciarskimi i biegowymi. Szlak przebiega w pobliżu naszej rezydencji.

otoczenie 2-4

Skutery śnieżne

Zimą, dla amatorów mocnych wrażeń w odległości 10 min od naszej rezydencji znajduje się wypożyczalnia skuterów śnieżnych. .

otoczenie-2-3

Gubałówka

Tuż obok naszej rezydencji przebiega widokowa promenada szczytem Gubałówki, z której roztacza się wspaniały widok na całą panoramę Tatr.

otoczenie-2-2

Wyciąg narciarki Szymoszkowa

Kilka minut piechotą i już jesteśmy przy górnej stacji wyciągu narciarskiego "Polana Szymoszkowa"  na którym warunki do jazdy zimą są wyśmienite.

otoczenie-2-9

Kwaśnica góralska na wędzonych żeberkach

W pobliżu rezydencji możemy również w jednej z wielu regionalnych restauracji skosztować tradycyjnej kuchni góralskiej.

fourth divBody
Podróż do Zakopanego
Krótka historia
Blisko trzy mile z tej strony Sącza droga była błotnista, a poza szosą i tak się jechało od dziury do dziury, a ja w powozie rzucany wielokroć z jednego kąta w drugi, a czasem przez ostrożność sam z kąta w kąt się przechylałem. Dopiero od Łącka, tj. trzy mile za Sączem leżał na drodze śnieg, którego przybywało w miarę zbliżania się do gór. Z Dębna do Ostrowska trudno było przejechać, a jeszcze gorzej do Nowego Targu: powóz często pozostawał w tyle, gdyż nawet saniami nie sposób było przejechać przez wysokie jak domy zaspy.

 

Na górze przed Zakopaną zaczęliśmy błądzić i nie mogliśmy znaleźć drogi, niepogoda nie pozwalała na dalszą jazdę na odcinku 500 sążni, a ponieważ była noc,musieliśmy budzić ludzi, którzy torowali nam drogę łopatami przez zaspy! Mówię ci pogoda była okropna! Nie wiele lepiej poszło nam dalej do Kościeliska [...]

 

Pod względem bezpieczeństwa nie wiodło się najlpepiej: skoro zaczynało się ściemniać Antoni musiał siadać na tylnym koziołku. Pierwsze niebezpieczeństwo groziło nam we wtorek w nocy poprzez trzy czwarte mili długi las, w którym zatrzymują się rabusie, a na dobitkę można było jechać tylko powoli [...] Jeszcze raz Bogu dzięki za szczęśliwe zakończenie tej podróży! (1827)

 

Z podróży Jana Homolacs do Kościeliska (1827r)

 

Zakopane

DZISIAJ
Zakopane, Poland
fourth divBody

Poznaj nas bliżej

Zobacz nasze kanały społecznościowe
 
fourth divBody

Pozostań w kontakcie

Skontaktuj się z nami jeśli masz dodatkowe pytania
789 077 300
biuro@pajakowka.pl
Osada Gubałówka ul. Polana Pająkówka 16D 34-511 Kościelisko